برداشت گوجهقطعات لوازم خانگی ایزد شناس#
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
احمد حیدری- پژوهشگر دینی «وای بر ما» فریاد «استیضاح وزیر کار»!
«عبدالله نوری» وزیر کشور خاتمی که در سال ۷۸ در دادگاه ویژه روحانیت محاکمه شد، خطاب به رییس دادگاه گفت: «اگر آنچه می‌گویید راست باشد وای بر ما؛ و اگر راست نباشد باز وای بر ما! چون اگر راست باشد مردم می‌گویند وقتی روحانی مورد تایید امام، هاشمی و خاتمی[که] این گونه [فاسد و منحرف] است، دیگران چگونه هستند؟ و اگر راست نباشد باز مردم می‌گویند وقتی با روحانی مورد تایید امام، اینگونه رفتار شود با دیگران چگونه رفتار می‌شود، در هر صورت وای بر ما!»

عبدالله نوری» وزیر کشور خاتمی که در سال ۷۸ در دادگاه ویژه روحانیت محاکمه شد، خطاب به رییس دادگاه گفت: «اگر آنچه می‌گویید راست باشد وای بر ما؛ و اگر راست نباشد باز وای بر ما! چون اگر راست باشد مردم می‌گویند وقتی روحانی مورد تایید امام، هاشمی و خاتمی[که] این گونه [فاسد و منحرف] است، دیگران چگونه هستند؟ و اگر راست نباشد باز مردم می‌گویند وقتی با روحانی مورد تایید امام، اینگونه رفتار شود با دیگران چگونه رفتار می‌شود، در هر صورت وای بر ما!»
مرجع «ما» در جمله بالا نه افراد و گروه خاص که «نظام» است. فریاد جلسه استیضاح وزیر کار و افشاگری‌های متقابل، واگویه جملات بالاست که کلیت نظام و سلامت آن را زیر سؤال برده و با استناد به امثال همین افشاگری‌هاست است که ادعا می‌شود «بدنه … را موریانه فساد جویده و جز ظاهری به ظاهر سالم و شکننده، نگذاشته که آن هم هر آن، در معرض فروپاشی است»! وقتی اختلاس‌های میلیاردی، دکل نفتی گم شده و اسکله‌های غیر مجاز فراوان است و …، این‌ها همه دلیل وجود فساد گسترده و نامه رئیس قوه قضایی به رهبری و اجازه رهبری به محاکمه سریع و عادلانه مفسدان، خود اعتراف به وجود گسترده آن است؛ آن وقت دادستان کل کشور فاسد بودن بدنه نظام را تکذیب می‌کند ولی آیا این تکذیب کارساز است؟ امروز ما بیش از تکذیب؛ به باور کردن مرض و دوا نمودن محتاجیم. امروز در جلسه استیضاح وزیر، نماینده‌ای از پشت تریبون مدعی می‌شود:
«پسر آقای وزیر با پسر معاونش در دبی شرکت زده‌اند»
«دختر نایب رئیس مجلس، [نه با صلاحیت خودش که با رانت پدرش] با مدرک لیسانس مسئول فاینانس پتروشیمی است»
«وقتی به اسناد و مدارکی رسیدم، آقای … دستور دادند بنده را [به بهزیستی‌ها]راه ندهند[تا نتوانم وظیفه تحقیق و رسیدگی‌ام را انجام دهم و به فسادها بیش از آن آگاهی نیابم]. توسط یکی از فرستاده‌های او به بنده گفتند ۵۰۰ میلیون تومان به اسم خیریه به شما می‌دهیم تا دهنت قرص باشد و حرفی از وضعیت استان نزنی، ۲۰ میلیون تومانش را به خیریه بده و ۴۸۰ میلیون تومان را خودت بردار. اینها را به رئیس مجلس و به معاون وزیر اطلاعات گزارش داده‌ام. آقای … تنها۲۰ میلیون پول را به خیریه‌ها داده و بقیه را خودش برداشته و ماشین شاسی بلند خریده است. وی در همایش مدیران بهزیستی، دختران مظلوم بهزیستی را با لباس فاخر، ۱۲-۱۳ نفر در یک سیاه چادر در منطقه خوش آب و هوای الشتر شاهانه پذیرایی کرد که۹۰۰ میلیون تومان صرف هزینه آن همایش و مهمانی شاهانه شد. آیا کارگری که برایش اشک می‌ریزید می‌تواند یک قلم از غذاهای آن سفره رنگین را بخورد؟
متقابلا وزیر مدعی می‌شود:
نماینده‌ای آمده می‌گوید سالی ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان به حسابم بریز!
فرد فاسدی را به من معرفی کرده و به زور می‌خواهد او را مدیر عامل مس کنم و چون نکرده‌ام …
معاون وزیر: «علت این اتهامات این است که فردی که آقای رستمیان به عنوان مدیر برای بهزیستی استان معرفی کرد، فاقد شاخص‌های لازم بود و در کمیته انتصابات رای لازم را کسب نکرد»
و …
این‌ها نمونه‌هایی از فسادی است که فقط در جریان یک استیضاح، طرفین از هم بر روی دایره ریخته‌اند و اگر بین بقیه قدرتمندان اختلاف بیفتد و دست به افشاگری متقابل بزنند، چه خواهد شد؟ آقایان تا دیر نشده است با رسیدگی در دادگاه علنی و در محضر ملت، وضع موجود را اصلاح کنید و اعتماد خدشه‌دار شده را برگردانید که «چه زود دیر می‌شود!»

کلمات کلیدی :


1397/05/22 16:30:53 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها