Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
کارمندان زرنگ با مدیر بد چگونه رفتار می کنند؟
رئیس تان رفتار خوبی ندارد و مدام به شما زور می گوید ، اصلا هیچ نشانه ای از مهربانی در او نیست و سعی در تخریب شما دارد بهتر است این موارد را کنار گذاشته و برای رهایی راه رفتار و برخورد با مدیر بد را بدانید.

10نکته در مرتبط با چگونگی رفتارکردن با یک مدیر بد

اگر شما فردی هستید که با مدیر یا رئیس خود مشکل دارید یا از او خسته شده اید ، هنوز هم امیدی هست و نگران نباشید . مدیرها و رئیس های بدی وجود دارند که می توانند بدترین کابوس ها را برای شما به ارمغان بیاورند و یا حتی خواب را از شما بگیرند . تقریبا هر کارمند ، یکبار در کار خود شکایت می کند . مدیریت یک رئیس بد کار جالبی نیست و انجام آن کار ساده ایی نمی باشد.رفتار با مدیر بد
"یک رئیس خوب باعث می شود کارمندانش به این که قادر به انجام کارهای زیادی هستند و یا حتی می توانند فراتر از فکر خود پیش بروند و بدین ترتیب آنها با علاقه بیشتری کار خواهند کرد "
استرس های شغلی یکی از مهم ترین استرس هایی هستند که ممکن است هر شخصی به آن دچار شود . یک رئیس یا مدیر بد می تواند شما به بالاترین سطح استرس و کمترین میزان رضایت برساند .
شکی نیست که یک کارمند با کار بهتر و تلاش بیشتر می تواند شرایط بهتری را برای خود به ارمغان بیاورد . اولین گام در این زمینه این است که شما درک کنید که آیا واقعا رئیس شما بد است ؟ چرا که بعضی اوقات ممکن است دلیل این اتفاق خودمان باشیم و خودمان منجر به بد شدن رئیسمان شویم .
رئیس بد کسی است که از خشم خود برای تحرک کارمندانش به کار بهتر استفاده می کند . تمام وظایف خود را کنترل می کند و به کار گروهی اعتقاد ندارد . بطور کلی کار کردن با یک مدیر و یا رئیس بد واقعا یک فعالیت خسته کننده ایی است و عادت کردن به آن زمان می برد .اگر شما می خواهید که این کار در زمانی کوتاه انجام شود می توانید از نکاتی که در این بخش از نمناک مطرح می شوند استفاده نمایید.
رفتار با مدیر بد

رازهای کارمندان باهوش برای رفتار با مدیر بد

راهکارهایی برای برخورد و رفتار با رئیس بد

1-در کار خود پیشرو باشید.
شروع خوبی برای اینکه رئیس خود را کنترل کنید و خشمش را فرو بنشانید ، پیشرو بودن در کارتان است و این بدین معناست که در کارهای امروز خود ، کارهای آینده را نیز انجام دهید و این مورد یکی از بهترین گزینه ها است و اگر به این صورت پیش بروید ممکن است که حتی از جانب رئیس خود قدردانی شوید .
قطعا رئیس شما متوجه خواهد شد که شما زحمت می کشید و علاوه بر انجام دادن کارهای روزمره خود ، کارهای آینده را در کنار کارهایتان انجام می دهید و این کار شما در رفتار و منش رئیس شما موثر خواهد بود و به شما افتخار خواهد کرد .
 
2-هرچیزی را ثبت کنید.
در کار خود همیشه سعی کنید هرچیزی را که از جانب رئیس شما گفته می شود ثبت کنید . برای مثال هر کاری که رئیس شما م یگوید که آن را انجام دهید را روی کاغذ بنویسید و از اینکه فکر کنید آنها را به حافظه بسپارید ، خودداری نمایید چرا که ممکن است کاملا فراموش کنید و باعث برانگیختن رئیس یا مدیر خود شوید .و کارهایی را که انجام می دهید را نیز ثبت کنید و در هنگام پرسیدن رئیس خود که آیا کار خود را انجام داده اید یا خیر؟فورا با نگاه کردن به یادداشت خود به او پاسخ دهید .
رفتار با مدیر بد

عکس العمل های مناسب برای رفتار با مدیر بد و کارفرمای حساس 

3- سنگ لای چرخ را شناسایی کنید
اگر رئیس شما مشکل عصبی دارد ، مشخص کنید که چه چیزی باعث برانگیختن و عصابنیت او می شود و در برابر آن مقاومت کنید . برای مثال ، اگر فکر می کنید که مقاله شما اشتباه است و ممکن است تعدادی اشتباه کلمه ایی داشته باشید فورا آنها را تصحیح نمایید تا باعث برانگیختن خشم رئیس خود نشوید .
یا اگر شما دیر به محل کار می رسید ، قطعا باید به او حق بدهید که از شما ناراحت شود ، پس در صورت امکان 15 دقیقه قبل از شروع تایم کاری در محل کار خود آماده باشید تا مدیر یا رئیس تان شما را فردی حاضر و آماده در دفتر ببیند و کارهایتان را به موقع انجام دهید .
 
4-اطمینان حاصل کنید که همه چیز را انجام می دهید
یک راه حل سریع در برخورد با یک رئیس بد ، تحلیل رفتار و اخلاق خودتان است. بطور کلی شما بدانید چگونه خودتان را در محل کار کنترل کنید بسیار مهم است .
به عنوان انسان ، بیشتر احتمال دارد که تحت تاثیر سایت های اداری و رئیس قرار بگیرید . یک رئیس بد می تواند به استرس شما اضافه کند و به این ها اهمیت ندهید و کار خود را انجام دهید و روی آن کاملا متمرکز شوید . برای انجام کارهایتان به بهترین نحو می توانید از توانایی های خود کمک بگیرید .
 
5-سودمند باشید و ذهن باز و آزادی داشته باشید 
ارتباط این است که بتوانید رابطه های دوستانه زیادی بین خود و رئیستان باز کنید و ایده ها و پیشنهاد های خود را روی میز رئیستان قرار دهید و بتوانید با او رابطه دوستانه ایی برقرار کنید . شاید این رابطه بد بین شما و رئیستان به دلیل سوء تفاهم ها باشد که با برقرار کردن یک رابطه دوستان بین خودتان و رئیستان حل خواهد شد .
رفتار با مدیر بد
 
6- احساسات خود را حذف کنید
اولین قانون در مقابله با یک رئیس بد و طاقت آوردن در مقابل رفتارهای بد او باید بتوانید احساسات خود را کاملا حذف و فراموش نمایید . گفتن این جمله " احساساتم را فراموش خواهم کرد " نسبت به انجام دادن آن بسیار اسان است.سعی کنید در چنین شرایطی آرام و صبور باشید و هنگام کار آن را لحاظ نکنید و تنها روی کارتان تمرکز کنید .
قطعا کسی که شما تحریک کند می تواند شما نیز کنترل کند . پس هرگز بحث نکنید و تنها روی کارتان متمرکز شوید و احساسات خود را تا آنجایی که می توانید فراموش کنید .
 
7-بایکدیگر کار کنید 
هماهنگ بودن با رئیس خود و کار کردن با او تا اینکه شما برخلاف او تلاش کنید می تواند به شما کمک کند . برای این کار می توانید استراتژی های خود را با هم ترکیب کنید که در بلند مدت می تواند برای شرکت و اداره شما بسیار سودمند باشد .
پس سعی کنید با رئیس خود رابطه دوستانه ایی برقرار کنید و نظرات و ایده های خود را با او به اشتراک بگذارید تا بتوانید به اهداف خود برسید و برای محل کار خود نیز مفید واقع شوید و در نهایت با رئیس خود رابطه دوستانه برقرار خواهید کرد .
 
8-درک کنید که نمی توانید رئیس خود را تغییر دهید 
اگر می خواهید رئیس خود را درک کنید ، باید ابتدا قبول کنید و به این درک برسید که نمی توانید کاملا او را بشناسید و احتمال شناخت شما نسبت به رئیستان حداقل است . اگر نگرانی یا مشکلی دارید با او به اشتراک بگذارید تا مشکل شما حل شود .
حتی پس از مدت کوتاهی ممکن است با رئیس خود رابطه دوستانه برقرار کنید و این یک شانس است که می توانید آنرا امتحان کنید و قبل از اینکه شروع به حرف زدن نمایید یکبار حرف های خود را بصورت کامل بررسی نمایید و سپس شروع کنید .
رفتار با مدیر بد
برای راحتی رفتار با مدیر بد با او رابطه صمیمی برقرار کنید 
9-از حد خود خارج نشوید
اگر در مورد رئیستان با دیگر همکارنتان در اداره ، حرف منفی بزنید مانند این است که بنزین را روی آتش بریزید و آنها یک زمان حرف شما را به رئیستان ارائه خواهند کرد پس نباید هیچ حرفی در مورد رئیستان با همکارانتان بزنید و هر چیزی که می دانید همانند یک راز پیش خود نگه دارید .
10 - رئیس خود را محترم بشمارید و از او تعریف کنید
واقعیتی در مورد نتیجه ی مثبت احترام و محترم شمردن دیگران وجود دارد که با واژه ی دوطرف سود مطرح می شود ؛ شک نکنید هرچقدر رئیس تان بد و زورگو باشد وقتی با او محترم هستید و سعی در اشاره کردن به خوبی هایش دارید شدت بدرفتاری های او را نسبت به خودتان کاسته اید.


1397/10/26 10:25:41 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها