Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
امام جمعه اهل سنت کامیاران دارفانی را وداع گفت
حاج ماموستا توفیق قربانی امام جمعه اهل سنت شهرستان کامیاران روز جمعه بر اثر ابتلا به بیماری کرونا دارفانی را وداع گفت.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، ماموستا قربانی متولد ۱۳۳۰ و از دی ماه ۱۳۸۹ به عنوان امام جمعه اهل سنت این شهرستان منصوب شد، او از شاگردان ماموستا شهید زین الدین فخری عالم برجسته کردستانی بود.امام جمعه اهل سنت کامیاران دارفانی را وداع گفت

مرحوم ماموستا قربانی به علت ابتلای به ویروس کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد، طبق اعلام دبیرخانه ستاد ائمه جمعه کردستان به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به منظور جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا مراسم ترحیمی نیز برگزار نخواهد شد.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده، ولی فقیه در کردستان در پی درگذشت ماموستا قربانی پیامی به این شرح صادر کرد.


درگذشت امام جمعه مومن، متخلق به اخلاق اسلامی و ولایت مدار شهرستان کامیاران جناب حاج ماموستا ملا توفیق قربانی را به مردم متدین کامیاران و خانواده محترم تسلیت عرض می‌کنم.

این عالم بزرگوار مدت زیادی از عمرشان را در خدمت گذاری به دین و انقلاب و مردم سپری کردند و برای تربیت طلاب علوم دینی و ارشاد مردم هرآنچه در توان داشتند با اخلاص ارائه کردند. از خداوند متعال برای ایشان رحمت الهی و برای مردم و علما و به خصوص خانواده محترم صبر و اجر طلب می‌نمایم.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری هم به همین مناسبت پیامی صادر کرد
در پیام ماموستا فایق رستمی آمده است:

در گذشت عالم ربانی حاج ماموستا ملا توفیق قربانی مایه تالم و تاثر شد.

از دست دادن عالمان بزرگ برای هر دیاری بس اندوهگیم است، انسان‌های وارسته‎ای که همچون چراغ هدایت و راهنتمای مردم به سوی سعادت و خوشبختی در این دنیای مادی هستند.

امروز مردم کردستان عالمی را از دست دادند که صد‌ها شاگرد را تربیت و تحویل جامعه داده که از پرتو اخلاقیاتن استاد در راه خدمتگزاری به خلق گام بر می‌دارند.

ایشان در سنگر امامت جمعه کامیاران زحمات وافری برای خدمت به خلق داشته و عضو شورای افتاد بودنش نیز خیر و برکتی سرشار از معنویت بود.

اینجانب درگذشت این روحانی فقید را به عموم مردم فهیم کامیاران و به ویژه خانواده و فرزندان محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال خواستارم همگی ما را همچون این عالم بزرگوار در راه قرآن و شریعت و خدمت به خلق ثابت قدم گرداند.
 
به همین مناسبت استاندار کردستان هم پیام تسلیتی صادر کرد.

در پیام بهمن مرادنیا آمده است: درگذشت حاج ماموستا قربانی که سال‌های متمادی و پربرکت از عمر خویش را صرف ترویج آموزه‌های دینی، ارشاد مردم و تربیت شاگردان در سنگر دین و دانش و دفاع از ارزش‌های اسلامی نمود، موجب تالم و تاثر فروان شد.

این روحانی وارسته که حدود یک دهه در کسوت امام جمعه کامیاران فعالیت داشتند با تقوا، تعهد، فروتنی و روشنگری در همه عرصه‌ها مروج مبانی و اصول انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی بود.

اینجانب درگذشت حاج ماموستا توفیق قربانی را به عموم مردم کردستان و شهر کامیاران، شاگردان، دوستداران و اهل بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه باریتعالی برایشان غفران و سعادت اخروی مسالت می‌نمایم.

مسعود الماسی فرماندار و حجت الاسلام احمد زارعی امام جمعه اهل تشیع کامیاران نیز در پی ارتحال حاج موستا قربانی امام جمعه اهل سنت این شهرستان پیام مشترکی به این شرح صادر کردند:

بازگشت همه به سوی اوست

در گذشت عالم شایسته و مردمی امام جمعه محترم شهرستان کامیاران موجب تاسف و تاثر گردید.

مرحوم حاج ماموستا قربانی که عمری را در راه خیر وصلاح مردم و جامعه اسلامی صرف کرد، در طول حیات پربرکت خود، در مسیر اعتلای اسلام عزیز و گسترش فرهنگ تقریب و احیای امت واحده اسلامی گام‌های موثر و مستحکمی را برداشت وهمواره پشتیبان انقلاب، نظام، رهبری و مورد علاقه واحترام مردم بود.

یقیناً فقدان ایشان ضایعه‌ای دردناک برای استان است و کردستان گوهری ارزشمند را در عرصه همدلی، همزبانی و وحدت از دست داده است.

اینجانبان این ضایعه بزرگ را به علماء و مردم استان کردستان مخصوصا مردم خوب کامیاران وخانواده معزز آن عالم ربانی تسلیت عرض نموده و از خدای منان علو درجات برای آن مرحوم وبرای مردم استان و شهرستان، بازماندگان و فرزندان محترم ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نماییم.

مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، دبیرخانه ائمه جمعه و شورای افتا استان کردستان نیز در این خصوص پیام تسلیت صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

رحلت جانسوز عالم وارسته جناب حاج ماموستا ملا توفیق قربانی امام جمعه محترم کامیاران را به محضر روحانیت معظم کردستان، مردم فهیم و همیشه در صحنه کامیاران، فرزندان و خانواده مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمائیم این عالم بزرگوار سالیان متمادی در کسوت علم و فقه مشغول تدریس و افتاء و محل رجوع مردم متدین آن شهرستان بود که در سنگر محراب و مسجد و دفاع از آرمان‌های نظام مقدس انقلاب اسلامی و منویات رهبر فرزانه انقلاب از جمله روحانیون متعهد و مقید و از ستون‌های نظام مقدس انقلاب در کردستان بودند.

حاج ماموستا قربانی از شاگردان مبرز شهید بزرگوار ملا زین الدین فخری بودند که همانند ایشان تا آخرین لحظات عمر شریفشان از اسلام ناب محمدی ص و آرمان‌های امام راحل ره و مقام معظم رهبری حمایت نموده و در خطبه‌های پر بار خود همواره مکر و کید دشمنان را به مردم خداجو گوشزد می‌نمود.

در پایان از خداوند منّان برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی و برای همه بازماندگان صبر و اجر خواستاریم.
 


1399/04/13 19:41:46 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها