Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
استاندار هرمزگان: معترضان کشتی های صیادی چینی غرض سیاسی دارند/ اسامی صاحبان مجوز را منتشر می کنم
خبر هرمزگان- استاندار هرمزگان گفت: برخی که بحث صید کشتی های چینی و یا مباحث دریای خزر را به گونه ای مطرح می کنند که خزر را واگذار کردند و اینجا را به چینی ها دادند غرض سیاسی نه با دولت، بلکه با نظام دارند.

فریدون همتی در جمع خبرنگاران افزود: در حالی که شیلات می گوید همه مجوزها ایرانی اند و در تملک یا اجاره ایرانی ها هستند، برخی فیلمی از کشوری دیگر می آوردند و در شبکه های مجازی پخش می کنند و حرف غلطی را می اندازند وسط که درست کردن آن هم دیگر امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: در بحث ماهیگیری کشتی های چینی و آسیب به منابع آبزی، گزارش های اولیه را از گروه های دانشگاهی و متخصص دریافت کرده و برای وزیر جهاد فرستادم و پیگیر هستم.
به گفته استاندار هرمزگان مجوز همه کسانی که در عمق 100 متر و 200 متر برای فانوس ماهیان خارج از 12 مایلی دریا صید می کنند ایرانی است و اگر به تصمیم نهایی برسیم اسامی آنها را منتشر خواهم کرد.
استاندار هرمزگان همچنین گفت: همه مجوزها ایرانی است، اینکه چه کسی هستند و چه کسی مجوز داده را می دانیم.
به گفته همتی موضوع مجوز صید برای عمق 100 متر و 200 متر وقتی مطرح است که لنج های ما قادر به انجام این کار نیستند بنابراین سراغ کشورهای دیگر از جمله چین رفته اند و یا به تملک درآورده اند یا اجاره کرده اند.
وی اضافه کرد: مجوز صیادی برای این کشتی ها تابع آیین نامه است و طبق قانون باید سالی 20 درصد نیروهای ایرانی آموزش ببیند و جایگزین نیروهای خارجی در کشتی ها شوند.
استاندار هرمزگان یادآور شد: به زودی جلسه ای را با صیادان در حضور خبرنگاران خواهم داشت و برابر گزارش شیلات به ریز اطلاعات خواهم داد.
نماینده عالی دولت همچین تاکید کرد: این که گفته شود این ماهی ها به خارج می رود غلط است و این کشتی ها مکلف اند تمام صید را به ساحل بیاورند و در ساحل ما تحویل دهند.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه در این رفت و آمد ممکن است این کشتی ها زیر 12 مایلی هم اقدام به صید کنند، خاطر نشان کرد: این تخلف است و برای رسیدگی به تخلفات آیین نامه داریم. البته به شیلات تذکر داده ام که نظارت بر اینها ضعیف است و باید تقویت شود.
وی در پایان گفت: به دنبال ساماندهی پنج هزار قایق و لنج غیر مجاز داخلی هستیم و این افراد تا زمانی که مجوز و پلاک نگیرند از سوی دریابانی توقیف می شوند.

آبنمای چارک از دستور یک هفته ای تا آغاز مطالعه پس از هفت ماه

استاندار هرمزگان بهمن سال گذشته در بازدید از آبنمای محور چارک در تماسی تلفنی که ویدیوی آن در شبکه های مجازی بازتاب گسترده ای داشت، به مدیر کل راه و شهرسازی دستور داد حداکثر ظرف یک هفته تا 10 روز با انجام یک کار فوری مطالعاتی، احداث پل در نقطه مذکور را اجرایی نماید.
با گذشت بیش از هفت ماه و بروز حوادث متعدد رانندگی که منجر به جان باختن جمعی از شهروندان شد، اثری از اجرای طرح مورد درخواست استاندار نشد و مجموعه راه و شهرسازی، استانداری و همچنین نماینده مردم غرب هرمزگان که اجرای این پروژه را از استاندار مطالبه کرده بود کمترین توضیحی را در خصوص تاخیر در اجرای این پروژه ندادند.   
خبر هرمزگان در پیگیری این موضوع در نشست خبری استاندار هرمزگان، دلایل عدم تحقق این وعده را از فریدون همتی جویا و بازتاب زمین ماندن دستور استاندار در افکار عمومی را یادآور شد.
استاندار هرمزگان در پاسخ به این پرسش گفت: احداث محور بستک، جناح، چارک و پیوند آن با استان فارس به لحاظ توسعه و رونق گردشگری از دیدگاه مدیریت استان اهمیت فراوانی دارد.
فریدون همتی بدون اشاره به اینکه تکلیف دستور فوری به مدیر کل راه و شهرسازی و تعیین مهلت 10 روزه برای آغاز احداث این طرح به کجا انجامید، افزود: برای این طرح دو برنامه داریم.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه محور جناح به چارک به لحاظ موقعیت کوهستانی باید از جاده پارسیان بندرلنگه دور بزند، اخیرا طی پیشنهادی به وزیر نفت و موافقت وی، با اعتبار 22 میلیارد تومان، طرحی اجرا می شود که خط لوله گاز که در این مسیر قرار دارد رفع مانع خواهد شد و نیازی به دور زدن در محور پارسیان بندرلنگه نباشد.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه مسیر یاد شده دارای اهمیت استراتژیک است، به برنامه دوم اشاره کرد و گفت: با مدیر عامل منطقه آزاد کیش نیز مذاکره ای داشتیم و به معاون عمرانی استانداری ارجاع داده ام که تفاهم نامه ای را سریع تنظیم کند تا احداث محور چارک که ورودی به سمت کیش است به پیمانکار سپرده شود تا هم جاده چارک که این آبنما در آن مسیر است اصلاح شود و هم ورودی این منطقه به سمت کیش از شرایط مطلوب و استانداردی برخوردار گردد تا به رونق گردشگری و رفاه مردم کمک کند.
همتی همچنین گفت: علاوه بر این، عملیات اجرایی 65 کیلومتر از آزاد راه پارسیان، بندرلنگه و بندرعباس در کنار سایر قطعات که در حال کار است آغاز خواهد شد که این محور نقش مهمی در توسعه غرب هرمزگان و ارتباط آن با بندرعباس تا چابهار خواهد داشت.

مدیران غیر پاسخگو مواخذه می شوند

استاندار هرمزگان همچنین در پاسخ به انتقاد خبر هرمزگان از پاسخگو نبودن برخی مدیران اجرایی و ضعف شدید اطلاع رسانی ادارات، افزود: هر دستگاهی که ارتباط کمی در حوزه اطلاع رسانی دارد تذکر خواهد گرفت و افراد موفق نیز تشویق خواهند شد.
وی همچنین با اشاره به نقد اطلاع رسانی در حوزه های مرتبط با مسائل روز از جمله بازار و تحولات تولیدی و اقتصادی و همچنین برخوردهای گزینشی ادارات، تاکید کرد: عملکرد ضعیف مدیران در ارتباط با رسانه ها را می پذیرم، در تعامل با رسانه ها نورچشمی و غیره نداریم، از مهمترین وظایف روابط عمومی استانداری سامان بخشی به اطلاع رسانی ادارات است و هر جا با مقاومتی روبرور بود معاون استاندار و استاندار ورود خواهند کرد.
همتی تاکید کرد: هیچ اداره ای حق شکایت از رسانه ها را ندارد و اختلافات باید با حکمیت استانداری حل و فصل شود.1397/06/01 11:02:32 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها