Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
هاشمی و مراسم تشییع بی نظیر اورا کاش طلبه و مداح هتاک علیه این بزرگوار را می دیدندبودند
یکی از روحانیون نزدیک به آیت الله فقید هاشمی رفسنجانی، به تهمت ها و بدگویی در تجمع طلاب و مراسم روز عرفه پاسخ داد و گفت کاش مداح و طلبه ای که به تهمت زنی و ناسزاگویی مبادرت کردند حضور انبوه مردم در روز تشییع ایشان را هم می دیدند

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در خصوص هتک شخصیت آیت الله هاشمی گفت: این آقای مداح و یا آن طلبه لااقل مراسم بعد از استخر و آن بیانیه مهم مقام معظم رهبری که ۵۰ نکته در خصوص امتیازات و شخصیت آیت الله هاشمی داشت را هم می‌دیدند.
سید رضا اکرمی اشاره به حوادث فیضیه گفت: من معتقدم که در یک جامعه آزاد و مستقل اظهارنظر و اظهار عقیده ولو تلخ و سخت بهتر از این است که خدای ناکرده افراد ممنوع‌الکلام شده و به کار زیرزمینی روی بیاورند؛ در روایات اسلامی هم داریم که اگر کسی به ظاهر بدگویی کند این عمل خطری به مراتب کمتر از کارهای پنهانی دارد.
وی افزود: البته وقتی اظهارات تلخ و سخت از سوی برخی افراد در مدرسه فیضیه و یا در دعای عرفه عنوان می‌شود، نشان‌دهنده شخصیت آنها و عقیده آنهاست. این خیلی ناگوار نیست چراکه این افراد خودشان، فهم‌شان و اخلاقشان را نشان می‌دهند. مگر ما در زندگی امام علی (ع) نخواندیم که حتی همین عبارات را علیه ایشان به کار می‌بردند، نهروانی به ایشان گفت خدا تو را بکشد که چقدر آدم باسواد، فهیم و فقیهی هستی. ما این موارد را متعدد در تاریخ اسلام داریم.
اتهاماتی از سر نادانی
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: آنچه که در مدرسه فیضیه و دعای عرفه گذشت، نشانگر اطلاعات به شدت اندک گویندگان از مسائل کشور، منطقه و جهان است. طلبه‌ای که آن تابلو را در دست گرفته بود نمی‌‌داند در کشور، منطقه و جهان چه می‌گذرد. در جهان، ابر قدرت دنیا مثل ترامپ و ایادی او به دنبال براندازی نظام هستند و این را با صراحت بیان می‌کنند؛ حالا اگر این آقا این‌ها را می‌دانست یا اصلا برایش مهم بود هرگز به حرفی نمی‌پرداخت که از بنیان اشکال دارد. اصلا استخر فرح را دیگری ساخته و دیگری به بهره‌برداری رسانده و استخر هم تنها جای شنا کردن است بالاخره انسان به نوعی می‌میرد یا در اتاق عمل یا در آسمان یا در زمین؛ مردن در آب هم یک امر طبیعی است.

اکرمی در خصوص هتک شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز گفت: این آقای مداح و یا آن طلبه لااقل مراسم بعد از استخر و آن بیانیه مهم مقام معظم رهبری که ۵۰ نکته در خصوص امتیازات و شخصیت آیت الله هاشمی داشت را هم می‌دیدند. آیت الله هاشمی شناسنامه انقلاب است؛ من از معصوم و یا معصوم‌زاده حرف نمی‌زنم بلکه از طلبه‌ای حرف می‌زنم که دو سوم عمرش را در مبارزه و سازندگی و اداره مملکت گذراند و آخرین مسئولیتش در خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. اگر این افراد کمی انصاف داشتند و همین تشییع میلیونی آیت الله هاشمی و یا مراسم‌هایی که برای او در سراسر کشور برگزار کردند را می‌دیدند، این اظهارات را مطرح نمی‌کردند.
خاطره یک تهمت زنی به هاشمی
وی ادامه داد: روزی در یکی از استان‌ها بنده خدایی عبارتی را علیه آیت الله هاشمی گفت، من همان جا بلافاصله گفتم تو اگر ۲۴ ساعت زندگی آقای هاشمی را داشتید هرگز این سخنان را نمی‌گفتی. شما یادداشت‌های روزانه آقای هاشمی مطالعه کنید و ببینید که از صبح تا شب ذهنش بر محور چه موضوعاتی بود. بر محور اصلاح، سازندگی یا خدای ناکرده بر محور بی‌توجهی بود.
دبیر سابق جامعه وعاظ تهران گفت: انصاف مطلب این است که کسانی که آن پلاکارد را بلند کردند یا آن آقای مداحی که آن حرف‌ها را در روز عرفه بیان کرد اگر در گود می‌آمدند یعنی اداره یک مدرسه و یا یک مغازه را به عهده می‌گرفتند آن وقت می‌دیدیدم کارنامه‌شان چه می‌شود. خداوند امام راحل را رحمت کند که می‌گفت ما اگر به برخی یک نانوایی بدهیم تا اداره کنند نمی‌توانند اما در حرف زدن فکر می‌کنند عقل کل هستند.
اکرمی افزود: ما باید با تمام توان برای آگاه کردن مردم از جامعه و جهان تلاش کنیم، توطئه‌های دشمنان را افشا کنیم و بگوییم اینها به دنبال چه چیزی هستند و ما به دنبال چه چیزی هستیم.

 


1397/06/09 21:20:59 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها