Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولین شهرستان بندر لنگه؛ آیین بازگشایی کتابخانه مرکزی شهرستان بندر لنگه برگزار شد
کتابخانه مرکزی شهرستان بندرلنگه طی ایینی با حضور امام جمعه بندرلنگه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، فرماندار بندرلنگه، معاون سیاسی و اجتماعی بندرلنگه، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه و جمعی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آسمان شمیل بندرعباس، روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، طی آیینی با حضور حجت الاسلام و المسلمین جواد رکنی، امام جمعه بندرلنگه؛ حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، محمد نیکویی، فرماندار بندرلنگه؛ خلیل محامدی، معاون سیاسی و اجتماعی بندرلنگه؛ سعید شادمانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، کتابخانه مرکزی این شهرستان بازگشایی شد.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه با حضور در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از شروع به فعالیت این کتابخانه بیان کرد: امید است کودکان، دانش آموزان و نوجوانان ما به کتاب، کتابخوانی و مراجعه به کتابخانه ها تشویق شوند؛ چراکه کتاب، بهترین دوستی است که می تواند برای فرزندان ما، موفقیت و آینده درخشانی را به ارمغان آورد. کتاب، یاری مهربان است که می تواند دوستان خود را به مقصد برساند.

امام جمعه بندرلنگه در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مسئولین استانی و شهرستانی، گفت: امیدوارم این کار پر خیر و برکت موجبات رشد و شکوفایی مردم منطقه را فراهم آورد و همچنین امیدوارم که تعداد کتابخانه‌های عمومی و منابع مناسب ئر کتابخانه‌ها و به تبع آن اعضای کتابخوان جامعه افزایش یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در این آیین، کتاب را درمانگاه روح دانست و بیان کرد: کتاب می‌تواند نقش اساسی در سلامت جسم و روح انسان ایفا کند، غم و اندوه را از انسان بزداید و به او تسلی و آرامش بخشد.

وی با بیان اینکه سرانه مطالعه از شاخص های توسعه یافتگی است، افزود: نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه در کشور نیاز به تلاش، برنامه ریزی و حمایت مسئولان و مردم دارد و از کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از ارکان تأثیرگذار در ارتقای سطح فرهنگی باید به خوبی حمایت شود تا بتواند در انجام وظایف خود که در نهایت به نفع فرهنگ جامعه است به خوبی پشتیبانی شود.
وی نیازسنجی منابع کتابخانه‌ای را در جذب کتابخوانان به مطالعه مهم برشمرد و اعلام کرد: کتاب‌های موجود در قفسه‌های کتابخانه‌ها باید متناسب با نیازهای مردم هر منطقه باشد و این امر می‌تواند به ارتقای شاخص سرانه مطالعه منجر شود.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری افزود: وی بر اهمیت کتابخانه سازی تأکید کرد و ادامه داد: باید در استان هرمزگان در دو نهضت کتابخانه سازی و کتابخوانی پیش قدم باشیم و ثواب ساخت کتابخانه سازی، کمتر از ساخت مسجد نیست؛ چرا که کتابخانه‌ها به عنوان کارخانه‌های انسان سازی عمل میکنند و می‌توانت  انسانهای سالم و فرهیخته‌ای را در دامان خود پرورش دهند.

وی کتابخانه مرکزی بندر لنگه را از زیباترین و مجهزترین کتابخانه‌های عمومی استان دانست که با زیربنای 1000 متر مربع و هزینه‌ای بالغ بر 2 میلیارد و 300 میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است.

فرماندار بندرلنگه نیز بیان کرد: افتتاح کتابخانه های عمومی، از پروژه های خوشایندی است که باعث ایجاد نشاط و امید در دل مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویان می شود.

وی با اشاره به ضرورت وجود کتابخانه مرکزی در شهرستان بندرلنگه، بیان کرد: شهرستان بندرلنگه با  داشتن 21633 نفر جمعیت باسواد و تعداد زیادی دانش آموز و دانشجو و نخبه های علمی و همچنین مردم کتاب دوست و اهل مطالعه، به چنین مکان فرهنگی نیازمند بود که بحمدالله این مهم به وقوع پیوست.

گفتنی است در پایان مسئولین از بخشهای مختلف کتابخانه بازدید کردند و با خدمات قابل ارائه در این مرکز آشنا شدند.

 

 1398/02/16 14:45:09 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها