به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ قطان در گفتگو با شبکه العالم گفت: متأسفانه برخی حاضر شده اند خود را به عنوان ابزاری در اختیار مستکبران و دشمنان اسلام قرار دهند؛ این عده گمراه مدعی اسلام هستند اما فریب خورده اند و اکنون تبدیل به ابزاری در اختیار مستکبران شده اند و به کشتار انسان ها وجهه شرعی می دهند. زیرا با آنها در مذهب و اندیشه های سیاسی فرق می کنند.

وی افزود متأسفانه شیوخ عربستان ابزار دست حکام و طاغوت شده اند و قتل شیوخ یا علما و روحانیون دیگر را وجهه شرعی می بخشند فقط برای اینکه دیدگاه سیاسی متفاوت با آنها دارند یا با ظلم و کشتار مردم بی دفاع در یمن یا بازداشت های بی دلیل در بحرین و کلا جنایات آل سعود در بسیاری کشورهای اسلامی مخالفند.

وی خاطرنشان کرد تردیدی نیست که عربستان دست پرورده ترامپ و رژیم صهیونیستی است اما عجیب این است که از شیخی از آل سعود زبان به تمجید از رژیم اشغالگر باز می کند و می گوید که این رژیم عملیات انتقال حجاج به مکه را تسهیل کرده است.

شیخ قطان ملت هایی را که هنوز چشم امید به رژیم صهیونیستی دارند و آن را حکومت اسلامی اهل سنت می دانند خطاب قرار داده و آنها را به هشیاری فرا خوانده و گفت که مسلمانان بدانند که رژیم آل سعود به جای صحبت از چگونگی آزادسازی فلسطین و اخراج دشمن غاصب، به صراحت به همکاری با رژیم صهیونیستی در ایام حج اعتراف کرده است.