برداشت گوجه#
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از کتابخانه‌ای عمومی در بندرعباس
منبع : لیزنا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در سومین روز کاری خود از کتابخانه‌عمومی شهید مطهری (ره) شهرستان بندرعباس بازدید و با کتابداران گفتگو کرد.
بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از کتابخانه‌ای عمومی در بندرعباس

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به همراه علیرضا مدرس، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان از کتابخانه‌ی عمومی شهید مطهری (ره) شهرستان بندرعباس بازدید و با کتابداران گفتگو کرد.

هویت کتابخانه‌های عمومی پر رنگ تر شوند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در نشستی صمیمی با کتابداران بیان کرد: کتابخانه‌ها باید به پایگاه‌های فرهنگی قدرتمندی در سطح محلات تبدیل شوند و خدمات متنوعی را به مردم ارائه دهند تا مردم با رغبت و انگیزه‌ی بیشتری به این مراکز مراجعه کنند.

وی بر وظیفه‌ خطیر کتابداران در معرفی کتابخانه‌ها و افزایش سرانه‌ مطالعه در کشور تأکید و بیان کرد: هویت و پتانسیل واقعی کتابخانه‌ها باید به همگان شناسانده شود و این مهم جز با تلاش کتابداران، میسر نخواهد شد.

وی ادامه داد: کتابداران به عنوان شخصیت‌های کلیدی در توسعه‌ی کشور باید دارای ویژگی هایی چون صبوری، مهربانی، دلسوزی باشند تا بتوانند قشرهای مختلف جامعه را به سمت کتابخانه‌ها بکشانند و آنها را به عنوان مراجعینی وفادار حفظ کنند.

در این دیدار طوبی ترابی پور، مسئول کتابخانه‌ی عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس، ضمن ارائه‌ گزارشی از فعالیت های متنوع این کتابخانه، بیان کرد: خوشبختانه، این کتابخانه‌ به عنوان یک پایگاه مهم و فعال فرهنگی در محله شناخته شده است و سازمان های مختلف تعامل و همکاری مؤثری با این مجموعه دارند.

وی با اشاره به استقبال فراوان اعضای کودک از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه، بیان کرد: کودکان بیشترین مراجعه کنندگان این کتابخانه هستند که برنامه‌های مختلفی برای آنان و والدینشان در طول سال تدارک دیده شده است.

 


1397/05/19 9:40:45 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها