برداشت گوجهقطعات لوازم خانگی ایزد شناس#
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
گروه خبری Expand گروه خبری
مطالب Expand مطالب
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
جناب دکتر علی معلمی پور ضمن آرزوی تندرستی برای تمامی مردم غیور استان هرمزگان مطالبی به شرح ذیل مطرح نمودند.
ضمن سلام و درود بر همگی مردم شریف و غیور استان هرمزگان که هر یک به گونه ای نگران وضعیت مملکت خویش هستند

جناب دکتر علی معلمی پور نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در بیانات خود اظهار داشتند اگر نظر این برادر کوچک خود را بخواهید من به عنوان کسی که چهل سال فراز و نشیب های انقلاب را از نزدیک دنبال کرده ام می گویم اصلاح طلب، اصول گرا و اعتدال گرا بدون اصلاح قانون اساسی راه به جایی نمی برند .امام(ره) فرمودند مجلس باید در رأس امور باشد ولی در عمل نمایندگان کاره ای نیستند. و مجلس در تحت امور است نظام باید از ریاستی به پارلمانی تغیر کند.

رئیس جمهور باید توسط نمایندگان انتخاب بشوند و توسط نمایندگان عزل شود.استانداران باید به پیشهاد وزیر کشور و تائید نمایندگان و شورای استان انتخاب بشود نه تأیید هیئت وزیران.

قانون اساسی باید در جهت عدم تمرکز و رفع تبعیض اصلاح بشود. تعداد نمایندگان هر استان متناسب باهم جمعیت و هم مساحت استان اختصاص یابد تا تبعیض در کار نباشد. هیچ نماینده ای بیش از سه دوره پشت سر هم نباید حق داشته باشد کاندیدا و نماینده شود . برای تمام سمت های مدیریتی حداکثر سن قائل بود نمایندگان مجلس 65 سال ،وزارا 70 سال ، رئیس جمهور 75 سال و اعضای مجلس خبرگان 80 سال.

همچنین ایشان اظهار داشتند که اعتراض کاندیدا های رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان باید توسط ارگان دیگری غیر از شورای نگهبان رسیدگی شود

ایشان نسبت به مجمع تشخیص مصلحت اظهار داشتند که باید علاوه بر اعضای انتصابی توسط رهبر ، اعضای انتخابی توسط مردم هر استان نیز داشته باشند یعنی هر استان یک نفر برای عضویت در مجمع تشخیص مصلحت با رأی مردم انتخاب شوند. به طور مثال هم اکنون ما دارای 31 استان می باشیم ، در اینجا ما باید 31 نفر از طریق رأی مردم هر استان که انتخاب می شوند و 31 نفر هم از طریق رهبر منصوب می شوند البته رهبر هم حتی المقدور باید افراد منصوبیش را یک نفر از هر استان انتخاب کند مگر اینکه در آن استان فرد واجد شرایط یافت نشود.

ایشان در ادامه بیانات خود اذعان داشتند رئیس قوه قضائیه از دو دوره پنج ساله باید مثل رئیس جمهور به دو دوره چهار ساله کاهش یابد.و اصلاحات دیگر که اکنون مجال توضیح نیست ولی همه اصلاحات باید در جهت عدم تمرکز و ثروت و رفع تبعیض و جلو گیری از ریا و ربا به عنوان بلاهای خانمان سوز کشور ومردم باشد.

ایشان در پایان بیانات خود نیز اذعان داشتند که طبق همین قانون فعلی شرق استان هرمزگان باید سه نماینده داشته باشد همچون قشم وخمیر هم باید برای خودشان یک نماینده ای جداگانه داشته باشند که نداریم . ولی میبد و اردکان به هم چسبیده اند و با جمعیت هر کدام زیر صد هزار نفر برای خود به طور جداگانه یک نماینده دارند. البته به جز این دو شهر شهرهای زیادی هستند که بیانگر این تبعیض علنی اند.

دکتر علی معلمی پور (زادهٔ ۱ دی ۱۳۳۴، میناب) نمایندهٔ شهرهای جاسک، رودان و میناب در مجلس هفتم بوده است.[۱]

وی پس از اخذ فوق لیسانس و دکترا در رشته هیدرولوژی از دانشگاه پاریس در سال ۱۳۶۹ مجدداْ به ایران مراجعت کرد و در سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۸۱ بعنوان مدیر عامل آب منطقه‌ای هرمزگان بوده است.1397/08/24 8:13:24 PM

نوشته شده توسط جواد کمالی

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما  
   
 
 
     
  • سفارشاتت

  • امکانات

  • پیوندها